„Zeszyty Literackie” wyróżnione PIK-owym Laurem

„Zeszyty Literackie” wyróżnione PIK-owym Laurem

25 października w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród 11. edycji konkursu PIK-owy Laur. Polska Izba Książki wyróżniła media zajmujące się promocją czytelnictwa i utrwalaniem nawyków czytelniczych. Laureaci otrzymali statuetki PIK-owego Lauru projektu prof. Bronisława Chromego oraz nagrody finansowe.

Nagrodę przyznano w trzech kategoriach. „Zeszyty Literackie” otrzymały ją za „Najciekawszą prezentację książki i czytania w mediach drukowanych”. Redaktor naczelna Barbara Toruńczyk odebrała nagrodę w towarzystwie swoich współpracowników. Dziękując za wyróżnienie przypomniała o przeniesieniu się „Zeszytów Literackich” do internetu. Laudację dla „ZL” wygłosił Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny Magazynu Literackiego „Książki”.

W kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych” wyróżniono telewizyjny program TVN24 „Xięgarnia”, a nagrodę za „Najciekawszą prezentację książki i czytania w internecie” otrzymał blog Bernadetty Darskiej.

Gala 11. edycji konkursu PIK-owy Laur

ARTUR URBAN